Jak napisac wypowiedzenie umowy 

Patrzysz na posty wyszukane dla hasła: Jak napisac wypowiedzenie umowy

Temat: Umowa z CP - pytania, problemy i komentarze
Chciałbym rozwiązać umowę, skończył mi się już okres podstawowy umowy i w czasie trwania umowy podpisałem porozumienie na pakiet Relax Mix (do podstawowego Familijnego). Mógłby ktoś napisać jak te wypowiedzenie umowy napisać. Byłbym bardzo wdzięczny.Temat: wypowiedzenie umowy z Orange
Dowiedziałem się że nie trzeba zrywać umowy wystarczy wypowiedzieć umowę i jest spokój, a wiec mam parę pytań do tego tematu, myślę że znajdzie się ktoś na forum kto był by już doświadczony w te klocki

Oto kilka pytań:

1. Czy za wypowiedzenie jest jakaś kara, tak jak przy zerwaniu umowy?
2. Czy wypowiedzieć umowę można wtedy gdy jest 30dni przed zakończeniem umowy czy można to zrobić w każdej chwili ?
3. Czy wypowiedzieć umowę można w usłudze "Orange Free" (mam dość tego neta)
4. Jak napisać takie wypowiedzenie ?
5. Czy w wypowiedzeniu jest potrzebny powód wypowiedzenia umowy ?

Dziękuje za odpowiedź

Temat: OC w PZU
Ja wypowiedziałam umowe (tylko, że Warcie) 3 dni po czasie.
Wypowiedzenie umowy może za Ciebie napisać i wysłać nowy ubezpieczyciel ale jak go o to poprosisz (nie jest to jego obowiązkiem)

Niech koleżanka pójdzie do centrali PZU i spróbuje panie wziąc na emocje, może jej anulują umowę. Co prawda juz sporo ponad miesiąc ale sprobować może.
Nowy ubezpieczyciel chyba nie mial obowiązku sprawdzić czy umowa jest wypowiedziana i mógł wystawić nową polisę (wkońcu dla nich to dodatkowa kasa)Temat: Umowa z CP - pytania, problemy i komentarze
Mam pytanie. Podpisałem umowę w styczniu 2007. Jest ona na 17 miesięcy, ostatnią wpłatę mam mieć 12 maja. Zaraz po tym chce przejść na pre- paid. Jak to zrobić? Wysłać umowę już dziś i napisać, że w czerwcu zrywam umowę? Czy poczekać do czerwca i wtedy wysłać im natychmiastowe wypowiedzenie? Mam 3- miesięczny okres wypowiedzenia umowy, no ale jak umowa przejdzie na czas nieokreślony to chyba te 3- miesiące już nie obowiązują. Jak to jest?Temat: Wypowiedzenie umowy o pracę
Moja pracownica za bardzo sobie pozwala - nie chcę tego opisywać , bo za duży żal - muszę ją zwolnić , bo charakter naszej pracy polega głównie na zaufaniu (uslugi bankowe). Jaką mam napisać na wypowiedzeniu przyczynę tego wypowiedzenia , z jakiego tytułu ? Czy muszę wypłacić jej odprawę ( umowa na czas nieokreślony , pracuje u mnie 1,5 roku i jest jedynym pracownikiem )? Proszę pomóżcie . Pilne .
Z góry dziękuję . GosikTemat: Jakaś alternatywa dla Aster??
Wystarczy napisać, że się rezygnuje i nie trzeba uzasadniać.

Pani z obsługi klienta dzwoni standardowo, aby sprawdzić czy na pewno rezygnujemy i w przypadku potwierdzenia, informuje nas o terminie odłączenia sygnału (usługi) oraz informuje nas do kiedy trzeba zwrócić sprzęt (np. modem).

W piśmie należy napisać w jakim trybie wypowiada się umowę i powołać się na konkretny punkt regulaminu (”§10 pkt 2 „Regulaminu ogólnego świadczenia usług telekomunikacyjnych przez ASTER Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie””) lub napisać, że wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia (teraz to chyba jakieś 40dni).Temat: Tele 2 - rezygnacja z umowy?

Mama wczoraj podpisała umowę z Tele2. Teraz żałuje!
to po co podpisywala ?

Jak zrezygnować z umowy?
napisac wypowiedzenie i wyslac listem poleconym na adres tele2

Czy rzeczywiście zaczyna ona obowiązywać po 10 dniach?
nie, obowiazuje od razu

czy można z niej zrezygnować w każdym momencie.
tak

W regulaminie wyczytałam, że trzeba to zrobić pisemnie, podać dane
osobowe,
adres, nr telefonu, ale też datę zawarcia oraz oznaczenie umowy (i tu jest
problem - mama nie dostała zadnej umowy do ręki!!).
nieprawda

Jeszcze mam pytanie: Czy w Tele 2 obowiązuje plan taryfowy darmowe
wieczory i
weekendy, podpisany w TP SA?
a czy w salonie forda obowiazuje gwarancja na regenerowane opony stomil ?

I czy Tele 2 jest w ogóle dla was opłacalne?
tak


loksim

PS nie zapomnij o anulowaniu zlecenia preselekcji w tele2 lub zalozeniu z
powrotem preselekcji tepsyTemat: Rezygnacja z Cyfrowego Polsatu

Z tego co sobie przypominam to pisania podań i wniosków uczono w podstawówce. Z góry zakładam że ją skończyłeś więc nie będziemy musieli służyć Ci pomocą związaną z umieszczeniem daty, nazwy miejscowości i podpisu w odpowiednim miejscu na kartce.

No niestety stanę w obronie tych którzy nie potrafią napisać wypowiedzenia umowy. Nie bardzo rozumiem twojego podejścia kaczy122, jak ktoś prosi o wzór takiego wypowiedzenia to albo go ktoś umieszcza albo się nie odzywa i siedzi cicho. Sam z doświadczenia wiem, że czasami nie umieszczenie jakiegoś głupiego wyrazu (już nie mówie o niewłaściwie postawionym przecinku lub kropce) zmienia całkowicie interpretacje wypowiedzi przelanej na papier. A wszyscy słyszeli o paranoii CP w stosunkach do abonentów rezygnujących ze świadczenia i dlatego chcą mieć pewność, że jak wyślą wypowiedzenie to CP się od nich odpier... i nie będzie ich terroryzował jakimiś rozczeniami. Więc jak jesteś taki mądry i wykształcony to pomóż koledze na forum i umieść gdzieś taki wzór, a na pewno otrzymasz od niego podziękowanie.Temat: Wypowiedzenie umowy na czas okreslony.
Witam,
Proszę o radę lub potwierdzenie mojego rozumowania.
Wczoraj otrzymałem wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia i niby wszystko jest w porządku, ja jednak mam pewne wątpliwości.
Otóż pierwszą umowę z pracodawcą zawarłem na czas określony od 01.07.08 do 30.09.08.
Druga umowa (nie aneks) zawarta została ponownie na czas określony od 01.10.08 do 30.09.09.
Obie umowy mają klauzulę o możliwości rozwiązania umowy za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia.
W treści wypowiedzenia pracodawca informuje mnie o rozwiązaniu umowy zawartej w dniu 01.07.2008, czyli pierwszej umowy o pracę, która jeśli dobrze rozumuję z mocy prawa wygasła 30.09.08.
Wydaje mi się, że pracodawca popełnił błąd i wypowiedział umowę, która już nie ma mocy prawnej od 30.09.08, a ja w dalszym ciągu pozostaję w stosunku pracy na podstawie drugiej umowy zawartej 01.10.08.
Prośba o radę, co powinienem zrobić? Do końca miesiąca, czyli przez okres wypowiedzenia jestem na urlopie, czy powinienem 1 lutego stawić się do pracy i czekać na kolejne wypowiedzenie, czy też wypowiedzenie pracodawcy jest skuteczne, a może powinienem napisać odwołanie do Sądu Pracy?Temat: SWEDWOOD Chlastawa- "Zakład Pracy" czy "Obóz
Aneks NIE!

Wypowiedzenie TAK.

Zależy jaką masz umowę i ile czasu pracujesz w firmie.

Jeśli masz umowę na czas określony, to pewnie istnieje w niej klauzula o dopuszczalności rozwiązania za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Wypowiedzenie zmieniające to zaproponowanie na piśmie nowych warunków, które będą obowiązywać po tym okresie.

Ciekawostką jest, że gdyby pracodawca nie umieścił w umowie na czas określony trwającej dłużej jak pół roku klauzuli o dopuszczalności rozwiązania umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem, to umowa taka byłaby nie do rozwiązania. Rozwiązałaby się sama z upływem okresu, na który została zawarta, ale pracodawca nie mógłby jej skrócić – a co najciekawsze również zmienić. (zmienić wynagrodzenia)

Życzę wszystkim długich umów na czas określony z maksymalnymi stawkami wynagrodzenia, w których zapomniano napisać o wypowiedzeniu!

Ale schodząc na ziemię - jeśli masz umowę na czas nieokreślony to okresy wypowiedzenia- wg kodeksu pracy:

Art. 36. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:
1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Pozdrawiam
Temat: Treść wypowiedzenia Umowy o pracę.
Mam problem i bardzo proszę o pomoc. Jestem zatrudniona na czas nieokreślony w zakładzie już 5 lat i dostałam wypowiedzenie z pracy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale zastanawiam się czy pracodawca mógł w uzasadnienu wypowiedzenia napisać cyt. "Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest zmiana struktury organizacyjnej zakładu pracy", czy jest to poprawnie ? , czy można z takim uzasadnieniem wypowiedzieć umowę? Bardzo proszę o szybką odpoiwedź.Temat: Rezygnacja z n-ki

A czy przypadkiem a nce nie jest tak że w umowie nie ma podanych kanałów jakie są w pakietach? Ponadto chyba w regulaminie jest zapis że w zastrzegają sobie prawo do usunięcia programu z w sumie wszystkich powodów - taki właśnie zapis żeby nie można było zrezygnować jak jakiś kanał wyłączą - podobnie jak zdaje się jest w aster w przypadku kanałów analogowych - a przynajmniej swego czasu było (jak zamienili ludziom polsat sport na tvp sport).
Nieważne czy w umowie sawypisane kanały w pakietach czy nie. Każda zmiana zawartośi pakietu to zmiana umowy i zgodnie z polskim prawem możesz umowę wypowiedzieć bez konsekwencji. Z kablówką też. Mogą cię w pismach nawet sądem w Strasburgu straszyć - gó*no mogą w tym przypadku.
@lechma. W tej umowie, a dokładniej w regulaminie, masz napisane czarno na białym w jaki sposób masz wypowiedzieć umowę i w jakim terminie. Wystarczyło przeczytać, napisać wypowiedzenie a nie zerwanie umowy i odręcznie podpisać. Tak jak każdą inną umowę czy ważny dokument. Wysłać pocztą poleconym za potwierdzeniem odbioru i tyle. Miałbyś spokój i potwierdzenie. Nie musiałbyś szukać wtedy szukać pocieszenia na forum od delikwentów widzących wszędzie fanatyków n.Temat: Wypowiedzenie umowy o pacę

Witam
Dzis znów musze sie poradzić na forum.
Musze napisać wypowiedzenie z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Pracownik podczas tego okresu ma juz nie przychodzić do pracy, ale otrzyma należną pensje za cały miesiąc.
Pytanie jest nastepujące
Czy w wypoweidzeniu musi być zawarta informacja o tym?
Jeśli tak to jak sformułowac takie wypoweidzenie i w którym miejscu to napisać?
Czy w wypowiedzeniu zawsze musi byc podana przyczyna rozwiązania umowy?


Witaj.
Informacje o nieświadczeniu pracy powinnaś zawrzeć w wypowiedzeniu moim zdaniem. Tego typu zapisy rozwiewają watpliwości w kwestiach sporów między stronami.
Jeśli wypowiada pracodawca to musi być podana przyczyna wypowiedzenia konkretna i rzeczywista.

Przykładowa treść dotycząca zwolnienia z pracy: W okresie wypowiedzenia zwalniam Pana z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia w pełnej wysokości.Temat: wypowiedzenie umowy o pracę
Jak dokonać wypowiedzenia umowy o pracę zawartą na czas określony, bez jakichkolwiek skutków prawnych oraz czy przy takim wypowiedzeniu należą się odszkodowanie lub inne . W umowie zawarto , że każda ze stron może wcześniej wypowiedzieć za 2-tygodniowym okresem wypowiedzenia. Którego dnia miesiąca należy wręczyć takie wypowiedzenie , czy trzeba napisać od kiedy skutkuje tz. konkretną date. proszę o pomoc .Temat: Wypowiedzenie umowy o pacę
Witam
Dzis znów musze sie poradzić na forum.
Musze napisać wypowiedzenie z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Pracownik podczas tego okresu ma juz nie przychodzić do pracy, ale otrzyma należną pensje za cały miesiąc.
Pytanie jest nastepujące
Czy w wypoweidzeniu musi być zawarta informacja o tym?
Jeśli tak to jak sformułowac takie wypoweidzenie i w którym miejscu to napisać?
Czy w wypowiedzeniu zawsze musi byc podana przyczyna rozwiązania umowy?Temat: Nowiutkie oc i sprzedaz tipo SEDICI po kolizji
drobek, jeśli chodzi o OC to sprzedaje się samochód razem z ważnym OC. Kupujący ma obowiązek w ciągu 30 dni od daty kupna auta na pojawienie się w TU (w Twoim przypadku musi iść do Allianzu), aby zrobić rekalkulację składki na siebie lub wypowiedzenie tej umowy i zawarcie jej w innym TU. Nie ma to znaczenia czy on zrobi rekalkulację czy wypowie umowę, bo to już Ciebie nie interesuje. Auto ma nowego właściciela. Allianz generalnie oddaje składki ale np. w PZU i Warcie robią większe problemy i nie chcą oddawać nadpłaconej składki.

Jeśli chodzi o sprzedającego to w miarę szybko po sprzedaży auta musisz się pojawić się TU z umową kupna/sprzedaży i musisz wypowiedzieć umowę OC. Jeśli chodzi o zwrot nadpłaconej składki to należy napisać pismo o jej zwrócenie.

EMF może Ci powiedzieć więcej na temat dowodu.Temat: Wypowiedzenie umowy o prace
Przechodze na emeryturę dlatego chce napisać wypowiedzenia umowy o prace na czas nieokreślony. Jak powinno brzmieć takie wypowiedzenia. DziękujeTemat: Wypowiedzenie umowy- czas okreslony
Jak napisać , chodzi mi o daty, jeżeli pracownik np. złożył wypowiedzenie 21.12.2006r. o wypowiedzenie umowy.Zaznaczam, że w umowie o pracę została umieszczona klauzula o wcześniejszym rozwiązaniu umowy za 2-tyg wypowiedzeniu. Nie wiem czy dobrze myślę że należałoby napisać i liczyć okers wypowiedzenia od soboty tzn. od 23.12.06 do 06.01.2007r./
Czy dobrze?Temat: kto się zna na prawie pracy? (chcą mnie zwolnić)

fil napisał(a): Jedyny skonkretyzowany zarzut to te trzy spóźnienia. Reszta nie wychodzi poza ogólne sformułowania pozbawione istotnej prawnie treści. W takim piśmie muszą być podane konkretne okoliczności uzasadniające wypowiedzenie umowy.

Gdyby świadomość praw przysługujących pracownikom była większa, rozwiązywanie umowy za wypowiedzeniem byłoby rzeczą dalece trudniejszą niż wielu pracodawców śmie przypuszczać.


Jak to jeden tylko skonkretyzowany? Pozostałe przyczyny są absolutnie skonkretyzowane i stanowią powód skutecznego wypowiedzenia stosunku pracy. Nie jest tak, że w wypowiedzeniu pracodawca ma napisać, że dnia 5 marca Pani Taka a Taka powiedziała ... a potem ....
Jeżeli szpital udowodni, że o tym Magdę informował to wygra.
Jeżeli chodzi o koszty, to spokojnie adwokat dostanie maksa, czyli 360 PLN, dodatkowo policzy sobie stawki postępowaniu egzekucyjnym.

Ale to jest inna sprawa. Ważne jest to, że wypowiedzenie szpitala jest dobre, prawidłowe, zawiera to co powinno być w takim piśmie i jeżeli szpital udowodni, że miał podstawy do takiego wypowiedzenia to Magda przegra.

Dokładnie. Do tego teoria a praktyka to dwie różne sprawy.

Zgadzam się z Tobą Turecki. Iwan też ma rację. Więc te prawnicze teoretyzowanie to można sobie do kosza wyrzucić

Niestety ale życie pisze inne prawo a w wielu przypadkach prawo jest nieżyciowe szczególnie w Polsce.
Temat: 1

D2 pod swoimi promocjami powinno również zamieszczać wzór wypowiedzenia umowy.

A tak przy okazji może piramidka napisze jak można zerwać umowę z waszą firmą ponieważ slyszałem ze z tym tez sa trudności


Nie ma zadnych trudnosci.

Wypowiedzenie mozna poslac listowanie lub przyjsc osobiscie do biura.
W rezygnacji trzeba napisac ze zachowujemy 30 dniowy okres wypowiedzenia,oraz date z ktora dane wypowiedzenie jest napisane.Po miesiacu bedzie odlaczony internet.
ps.oczywiscie klient ktory ma ''czyste'' konto tzn zadnych zaleglosci bedzie miec przyjeta rezygnacje.Temat: kto się zna na prawie pracy? (chcą mnie zwolnić)

Jedyny skonkretyzowany zarzut to te trzy spóźnienia. Reszta nie wychodzi poza ogólne sformułowania pozbawione istotnej prawnie treści. W takim piśmie muszą być podane konkretne okoliczności uzasadniające wypowiedzenie umowy.

Gdyby świadomość praw przysługujących pracownikom była większa, rozwiązywanie umowy za wypowiedzeniem byłoby rzeczą dalece trudniejszą niż wielu pracodawców śmie przypuszczać.


Jak to jeden tylko skonkretyzowany? Pozostałe przyczyny są absolutnie skonkretyzowane i stanowią powód skutecznego wypowiedzenia stosunku pracy. Nie jest tak, że w wypowiedzeniu pracodawca ma napisać, że dnia 5 marca Pani Taka a Taka powiedziała ... a potem ....
Jeżeli szpital udowodni, że o tym Magdę informował to wygra.
Jeżeli chodzi o koszty, to spokojnie adwokat dostanie maksa, czyli 360 PLN, dodatkowo policzy sobie stawki postępowaniu egzekucyjnym.

Ale to jest inna sprawa. Ważne jest to, że wypowiedzenie szpitala jest dobre, prawidłowe, zawiera to co powinno być w takim piśmie i jeżeli szpital udowodni, że miał podstawy do takiego wypowiedzenia to Magda przegra.
Temat: 1
Witam

Mi umowa W Erze kończy się 11 marca więc do Play'a poszedłem 10 Lutego bo na miesiąc wcześniej trzeba napisać wypowiedzenie. W play'u powiedzieli mi, że nie muszę się martwić bo oni się za mnie wszystkim zajmą przeniesieniem numery do nich i wypowiedzeniem umowy w Erze. Wszystko niby miało być cacy a co się okazuje, że niby w Erze wypowiedzenie dostali dopiero 25 Lutego !! Szok 15 dni niby szło wypowiedzenie do ery poszedłem do Play'a tam powiedzieli, że oni wysłali to 10 lutego a w erze mówią, że to Play za późno wysłał pismo nie można dojść kto zawalił to a dodatkowo z ery przyszło pismo, że za to ze wypowiedzenie nie wpłynęło na czas to muszę zostać aż do 25 kwietnia skąd ta data , w ogóle nie można dojść do ładu kto zawinił bo jedni zrzucają winę na drugich Jak by była jakaś inna sieć co daje podobne warunki co play to ani era a ni play by się nie napasł. To tyle odemnie już nie wiem co mam z nimi zrobić

P.S Ma ktoś może jakiś numer do kierownika Play bo te głaby w BOK'u nic nie mogąTemat: Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika!!
Witam.

Czy ktos mi moze odpowiedzieć na pytanko?
Jestem zatrudniona na pół roku, z tym że 2 miesiące pracuję na cały etat, pozniej umowa moja zmienia się na pół etatu, pracodawca nie płaci w terminie wynagrodzenia, chcę się zwolnić i poszukać innego zatrudnienia, wiem że nie mogę wypowiedzieć pracy, chbya ze będzie to wypowiedzenie za porpzumieniem stron. Co powinnam napisać w tym wypowiedzeniu, jaki okres wypowiedzenia zachować, i czy podać przyczynę mojej decyzji?
Dziekuję za pomocTemat: wypowiedznie umowy OC PILNE !!!
GOLDI ,koleś z PZU kiedy byłem wypowiedzieć Ubezpieczenie 3 dni przed końcem powiedział mi,że powinienem zrobić to 30 dni przed końcem umowy,ale że ja Cwany wiedziałem od Kolegi zajmującego się ubezpieczeniami(sam w tym troszke siedziełm) nie dałem się naciagnąć i mówie ,,Ale ja wiem,że umowę trzeba wypowiedzieć najpóźniej 1 dzień przed jej końcem ,żeby nie była automatycznie kontynuowana '' .... Koleś żucił prawie we mnie długopisem i powiedział,żebym sobie poszedł napisać wypowiedzenie.... Poprostu odwalił mi przedstawionko,jaki to on obrażony,ze wypowiedzenie składam.... W PZU zapłacił bym koło 1000 a tak mam za 525 zł W pzu są szuje.... nie dajcie się nabrać na ich zagrywkiTemat: nie podpisane wypowiedzenie umowy o pracę-pilne
Pracownik właśnie otrzymał ( a raczej przyjąl do wiadomości) o wypowiedzeniu mu umowy o pracę na czas określony ( wyp. 2 tyg. ). Niestety nie chciał podpisać tego wypowiedzenia. Co zrobiś ? Napisać, że pracownik odmówił złożenia podpisu ?
Czy to wypowiedzenie bedzie biegło od soboty i zakończy się 30.07.2005 ? Mam to wysłać pocztą ? Proszę o pilną pomoc.
Temat: Jak to jest ze sprzedaża auta na częsci ?
Czyli rozumiem że fundusz gwarancyjny działa i ma się dobrze tylko ściga ludzi z pewnym opóźnieniem. Czeka aż zwykłemu Kowalskiemu narośnie kara za kilka lat i wtedy ściga go aby uregulował jakąś dziwna kwotę dla niego jako zwykłego zjadacza chleba nieosiągalną .Załóżmy że rok temu kupiłem auto i nie płaciłem ubezpieczenia oc ani nie zgłaszałem w wydziale komunikacji faktu nabycia pojazdu. Po kilku latach przychodzi mi pismo o należności opłacenia ubezpieczenia za kilka lat i karach jakie na mnie nałożono . Podejrzewam że na trzech zerach się kwota nie skończy. Szczerze wątpię że zwykły Kowalski zapłaci taką kwotę.

Ale nie o tym chciałem napisać i nie o to mi chodziło . Czy fundusz gwarancyjny ściga ludzi którzy wypowiedzieli umowę z ubezpieczycielem ? Przepis mówi że musi być ciągłość ubezpieczenia ale inny zezwala na wypowiedzenie ubezpieczenia najpóźniej dzień przed końcem zawartej na rok umowy ubezpieczenia. Jeżeli nie płaci się za polisę a ona jest to ubezpieczyciel zgłasza to do funduszu gwarancyjnego i ta instytucja się dalej takim kimś zajmuje . A co jeżeli sprzedając auto wypowiem umowę i sprzedam komuś pojazd bez polisy tego samego dnia???Według przepisów mogę tak zrobić . Czy osoba kupująca będzie ścigana przez fundusz za brak oc??? Tylko pozostaje kwestia kto owy fundusz o takim fakcie powiadomi?
A jakie postępowanie wprowadza CEPIK za samochody ''widmo''?Temat: Darowizna
jezeli nie wypowiesz umowy oc to dalej obowiazuje mozna to zrobic najpozniej na dzien przed koncem jej trwania a jezeli tego nie zrobisz beda cie scigac i do tego beda mieli prawo mozesz sprobowac wyslac to wypowiedzenie umowy bo wiekszosc ludzi jest niedoinformowana o tym i firmy ubezpieczeniowe przymykaja na to oko ale jezeli ktos bedzie mial zly humor to bedziesz miala kredki powiem tylko ze kochane pzu lubi ludzia rzucac klody pod nogi najlepiej pozbierac wszystkie papiery i isc do starego ubezpieczyciela mozesz napisac jeszcze gdzie auto bylo i gdzie jest ubezpieczone kto wie moze na moja firme trafiszTemat: Jak napisac swoje wypowiedzenie pracy?
Jestem osobą niepelnosprawna z umiarkowanym stopniem niepelnosprawnosci. Od 6 lat pracuje w Zakladzie Pracy Chronionej...Choc na orzeczeniu o niepelnosprawnosci jest info, iż moge wykonywac tylko prace siedzącą...to pracodawca przez te lata zmuszal mnie do pracy fizycznej...choc mam inne wyksztalcenie...w 2000 roku otrzymal dotacje na stworzenie stanowiska pracy...ale niestety ja nie mam nawet krzesla aby odpocząć...Dlatego postanowilem sie zwolnic...Jak w takiej sytuacji sformulowac Wypowiedzenie umowy o prace? Rozumiem, ze przez trzy miesiące bede bez prawa do zasilku. Bede wdzieczny za info w tej sprawieTemat: Kupno pojadu bez OC i przeglądu...
tak ale dla formalności lepiej mieć tą starą polisę i napisać tam wypowiedzenie umowy OC w ciągu 30 dni od daty zakupuTemat: Rezygnacja z Cyfrowego Polsatu
Witam serdzecznie - to "mój pierwszy raz" na tym forum więc proszę o wyrozumiałość

Mam jedną niewielką wątpliwość co do daty, z którą powinienem rozwiązać umowę. Mianowicie:

- umowa została zawarta w dniu 2007.08.17r.
- umowa została zawarta na 17 miesięcy,
- wg mnie ostatni dzień obowiązywania umowy to 2009.01.16
- wiem, że przegapiłem mozliwość wysłania oświadczenia, iż nie zamierzam kontynuować umowy,
- obowiązuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia,

I teraz, wysyłając w najbliższych dniach wypowiedzenie umowy, powinienem napisać, iż wypowiadam ją z dniem 2009.01.16 (czyli z ostatnim dniem obowiązywania umowy) czy z dniem 2009.01.17 (jako pierwszym dniem kiedy umowa zostaje przekształcona na umowę na czas nieokreślony).

Rozumiem, że jest to kwestia jednego dnia, ale chciałbym rozwiązać umowę z CP bez niespodzianek (o ile to w ogóle mozliwe )

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.Temat: Koniec umowy z Orange, kiedy pisac wypowiedzenie?
Hello,
jeżeli umowa kończy Ci sie 2,09 to wypowiedzenie należ łożyć w takim okresie aby po jego złożeniu został Ci jeden pęlny okres rozłiczeniowy wypowiedzenia, np jeżeli twim pierwszym dniem jest 01 kazdego miesiąca to rezygnacja powinna zostac zlozona przez Ciebie max do 31,07 wtedy 01,08 rozpocznie Ci sie pełny okres rozliczeniowy, 30,09 sie skończy i 02,09 twój telefon zostanie wylaczony ( warto rowniez napisac, że "zachowując jeden pełny okres rozliczeniowy wypowiedzenia prosze o zakończenie umowy z dniem 02,09,2007) .Możesz wypełnic również takie podanie w salonie-jezeli chcesz zachowac numer , wtedy dostajesz dokument T1 który daje mozliwosc kolejnemu operatorowi na przejecie Twojego numeru, tam tez obowiazuje ten okres wypowiedzenia Jesli zastosujesz sie do tych wytycznych nie bedzie zadnego problemu A jak napisze mi jaki masz ores rozliczeniowy to dokladniej bede mogla Ci napisac kiedy najlepiej zlozyc wypowiedzenie.

PozdrowionkaTemat: pracodawca chce zerwac umowe o prace
umowe na prace podpisalam do sierpnia 2009, pozwolenie na prace mam na poltora roku
wiem ze jesli przez roku czasu nie zerwe umowy o prace, to moge starac sie o prace u innego pracodawcy,niestety sprawa sie skomplikowala...
moja pracodawczyni chce abym zerwala umowe o prace, bo jak twierdzi nie jestem zadowolona (zwrocilam uwage na problem, ktory pewnie od dluzszego czasu istnial w jej rodzinie),poza tym zmienila prace,po wakacjach bedzei pracowac na 1/2 etatu wiec nie potrzebuje osoby do opieki nad dziecmi...
w Ministersitwie powiedzieli ze pod rzadnym pozorem nie powinnam zrywac umowy,jesli pracodawca jest nie zadowolony to sam powinie to zrobic, ja moge jedynie napisac list do ministerstwa w swojej obronie i teoretycznie jesli znajde prace u innego pracodawcy pozwolenie na prace nie zostanie zerwane
bardzo wazne jest aby do lutego 2008 (wtedy mija rok zatrudnienia)nie bylo z mojej strony zerwanie umowy
zdecydowalam sie do was napisac bo tak naprawde nie wiem co mam robic, nie spalam cala noc,jestem babce juz nie potrzebna wiec wymysla mi, ma duze znajomosci w ministerstwie,jak ja mam jutro do pracy isc i sie do dzieci usmiechac
co zrobic jesli jutro da mi wypowiedzenie umowy, podpisac??
powiedzialam jej ze ja nie zerwe umowy o prace, bo jestem pewna ze nic nie zrobilam co mogloby zaszkodzic dzieciom i oddalam serce tym dzieciom, aby mogly byc w swoim domu szczesliwe podczas nieobecnosci rodzicow
prosze o pomoc, moze ktos juz mial podobna sytuacje
oj ile sie wczoraj nasluchalam ze co oni dla mnie nie zrobili...Temat: Gdy skończy sie umowa na 17 m-cy

jak napisać to wypowiedzenie żeby bylo ono prawidłowe

Wg regulaminu przed upływem "Okresu Podstawowego" (promocyjnego) klientowi przysługuje prawo do złożenia oświadczenia ze nie zamierza kontynuować umowy w zakresie obowiazku utrzymywania aktywnego ... to co wziałeś w promocji. W regulaminie z 2005 roku nie pisze jaki jest okres dla złożenia oświadczenia dzien, miesiac ??

Piszesz pismo podajac nr kontraktu, date zawarcia umowy swoje dane osobowe, ze nie zamierzasz po okresie podstawowym (promocyjnym) kontynuować umowy, nie musisz podawać przyczyn.
Przeczytaj regulamin jaki powinieneś dostać podpisujac umowe w punkcie gdzie nabywaleś sprzęt, tam byc moze jest napisany jaki jest wymagany termin złozenia oswiadczenia. Wazne wyslij poleconym, jak chcesz miec pweność ze dostali, za potwierdzeniem odbioru, lub idz do punktu dystrybucji CP moze tam przyjma, jak robi to C+.


.... TVN Gra i czy moge na tej podstawie zerwać umowe z CP bez żadnych konsekwencji??
Kanał ten nie jest w ofercie CP, jest to kanał FTA, (zobacz zestaw kanalow CP masz podane w umowie/regulaminie) tak wiec nie bedzie to podstawa do zerwania umowy.Temat: wypowiedzenie zmieniające
Ponieważ jest w tym roku mniej pracy bo jest mało zleceń, zostały wręczone pracownikom na zasadzie porozumienia stron zmniejszenia wymiaru czasu pracy na 3/4 etatu. Ponieważ kilku pracownikom to nie odpowadało zostały im wręczone "wypowiedzenia warunków umowy o pracę". Pracownicy do połowy terminu wypowiedzenia zadeklarowali się, że nie odpowiadają im takie warunki więc wiadomo umowa zostanie rozwiązana po okresie wypowiedzenia. Czy należy im wypłacić odprawy?, co napisać na świadectwie: stosunek pracy roziązał się za wypowiedzeniem, czy za wypowiedzeniem warunków umowy? Czy pracownik otrzyma potem w Rejonowym Urzędzie Pracy zasiłek dla bezrobotnych odrazu po rozwiązaniu stosunku pracy czy dopiero po trzech miesiącach?Temat: [Inne] Zwrot składki uzezpieczenia OC/AC

hmm, ale Orzeł720 jest zoobligowany do oddania OC, to że je wypowie musi być chyba z zastrzeżeniem wpisie do umowy o tym , że nowy nabywca rezygnuje z OC (dobrowolnie oczywiście )

Zobligowany... oddanie polisy albo dowodu wpłaty za drugą ratę nowemu właścicielowi to standard.

Zobligowany jest do wypowiedzenia OC bo inaczej nowy właściciel będzie miał dalej biegnące ubezpieczenie, czyli na kolejny rok. Jeśli nowy właściciel chce zostać w tym samym TU co Orzeł, to ok. Wystarczy wysłać do TU umowę kupna sprzedaży i już.

Jeśli nowy właściciel chce przejść do innego TU, trzeba napisać wypowiedzenie. Nie wpisiujemy tego do umowy kupna-sprzedaży ale wypełniamy dokument taki jak załączyłem w poprzednim poście. Wtedy aktualne OC jest ważne jeszcze 30 dni od daty otrzymania przez TU wypowiedzenia (pieczątka po wizycie osobistej lub data stempla pocztowego przy wysyłce). W ciągu 30 dni tym samym nowy właściciel musi zawrzeć nową umowę OC w innym TU.

W przypadku Orła nie będzie zwrotu z OC. Ale gdyby wypowiedział OC na więcej niż 30 dni przez końcem jego upływu, wtedy za każde PEŁNE 30 dni wstecz otrzymuje 1/12 wartości rocznej składki OC.

Mam nadzieję że jest to teraz w miarę czytelne.

Pamiętajcie o zgłaszaniu sprzedaży w wydziałach komunikacji - to też jest ważne.Temat: rezygnacja z tpsa - wypowiedzenie usługi

Arbiter wrote:
Witam.
Od roku jestem abonentem TPSA i chciałbym by listopad był ostatnim
miesiącem
w którym jestem zobowiazany umową.

Ale własnie jest te 30 dni na wypowiedzenie?
Chciałbym już od grudnia nie płacić a dzis jest 18 listopada. Czy
sądzicie,
ze mogę napisac w rezygnacji ze juz od 1 grudnia?

jak napiszesz o rezygnacji od 1 grudnia - to będziesz miał 1 grudnia +30
czyli 31 grudnia wyłączą ci telefon*

* - myśleć, myśleć!


Zasada z Kodeksu Cywilnego i pewnie regulaminu TPSY tez.
Rozwiazanie umowy nastepuje na koniec pełnego okresu rozlieczeniowego.
Wiec jezeli złozysz podanie jeszcze w tym miesiacu to grudzien bedzie
ostatnim miesiacem za jaki bedziesz musiał zapłacić rachunek TPSIE. Jezeli
zlozyc podanie o rozwiazanie umowy 1.12.2005 to ostatnim miesiacem bedzie
styczeń!
Oraz z racji tego ze tpsa wystawia faktury za impulsy po okresie
rozliczeniowym to w1 przypadku (gdy wypowiesz umowe w tym miesiacu jeszcze)
TPSA musi zamknac okres rozliczeniowy - czyli grudzien i wtedy wystawi ci
fakture WYŁACZNIE za impulsy gdyz ostatni abonament za grudzien dostaniesz
juz za impulsy listopadowe. Bo abonament płaci sie z góry a impulsy z dołu.

ArturTemat: wzór
Aaduu standardowe wypowiedzenie, nie wiem tylko jaki masz termin wypowiedzenia i od kiedy leci. Zerknij do umowy z firmą. Potem mozesz napisac np.
Imie nazwisko miejscowosc, data

Do kogo adresujesz

Dotyczy: wypowiedzenia umowy o swiadczenie usług z dnia....

Z dniem ....... , zachowując (w umowie masz okres wypowiedzenia) ...np. 30-dniowy okres, wypowiadam Państwu umowe o świadczenie usług.

podpis

Na temat polsatu juz legendy kraza, cyfra przynajmniej nie pada tak jak oni,Temat: PRAWO PRACY-UMOWY

kasiu ale to co mi wyslalas to tamnie ma tego co jest potrzebne:( no chyba ze to sa jakies inne nazwy tego wszystkiego??

czego nie ma ?????????????????

1. umowa o prace JEST
2. wypowiedzenie zmieniajace JEST
3. wypowiedzenie definitywne (KAZDE WYPOWIEDZENIE POZA ZMIENIAJACYM- kiedys myslalam ze definitywne, natychmiastowe, bez wypowiedznie itp, ale to kazde moze byc)
4. zawiadomienie zwiazkow zawodowych o rozwiazaniu stosunku pracy z osoba szczegolnie chroniona TEGO NIE MA, ale za to jest o zamiarze i to wystarczy
5. zawiadomienie zwiazkow zawodowych o checi wypowiedzenia umowy osobie szczegolnie chronionej (spolecznemu inspektorowi pracy) JEST str 611
6. zawiadomienie PRACOWNIKA JEST zwiazkow zawodowych o planowanym transferze czesci zakladu pracy JEST str 631 (we wzorach w prawie materialnym nie bylo czegos takiego jak zawiadomienie zwiazkow zawodowych o transferze - dlatego proponuje napisac o zawiadomieniu pracownika, nie zaprzatala bym sobie tym glowy...Temat: Kobieta w ciąży a kodeks pracy
niestety nie orientuję sie na tyle dobrze w prawie, żeby z całą odpowiedzialnością odpowiedzieć. Na pewno poinformuj pracodawcę o ciąży przed rozwiązaniem umowy. Natomiast co do sytuacji zakładowej- chyba jest możliwym napisać wypowiedzenie zmieniające warunki pracy ( w tym przypadku miejsce zatrudnienia)

art. 42K.p.
§ 2. Wypowiedzenie warunków pracy lub płacy uważa się za dokonane, jeżeli pracownikowi zaproponowano na piśmie nowe warunki.
§ 3. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia. Jeżeli pracownik przed upływem połowy okresu wypowiedzenia nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków, uważa się, że wyraził zgodę na te warunki; pismo pracodawcy wypowiadające warunki pracy lub płacy powinno zawierać pouczenie w tej sprawie. W razie braku takiego pouczenia, pracownik może do końca okresu wypowiedzenia złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków.Temat: wypowiedzenie umowy o pracę
Muszę za 2-tyg. wypowiedzeniem wypowiedzeć pracownikowi umowę o pracę. Wiem, że będą z nimi duże kłopoty i może nie przyjąć tego wypowiedzenia. Czy wystarczy jak w obecnosci świadka ( jezeli oczywiściwe nie podpisze wypow. ), napisać adnotację o treści: dnia ......... Pan ...... został poinformowany o rozwiązaniu umowy o pracę za 2-tyg. wypow. Pan ..... odmówił przyjęcia i podpisania wy[powiedzenia. Podpisy świadków ???Temat: Urlop 1/2 etatu
Drogie Panie,oczywiście wykładnia obowiązującego prawa nie podlega tu w żadnym wypadku powątpiewaniu z mojej strony .Znam przepisy o których zechciała napisać Pani Marzena i w tej kwestii nie ma dyskusji.Nie wiem skąd zarzut, że odbieram pracownikom zagwarantowane im przez ustawę prawa-przecież piszę o pewnym porozumieniu między pracownikiem a pracodawcą a nie przymusem.Zapisy ustawowe przytoczone przez obie Panie są OBLIGATORYJNE,a ja zapytałem o jakies wyjścia fakultatywne.Oczywiście wiadomym jest,że każdą umowę można rozwiązać za porozumieniem stron ale chyba zgodzą sie Panie ze mną,że czym innym jest rozwiązanie umowy za porozumieniem a czym innym wypowiedzenie umowy.Rozumiem zatem,że podpisując umowę o pracę najlepiej wpisać mimo wszystko uregulowanie kodeksowe natomiast w momencie kiedy obie strony uznają,że ich współpraca powinna się zakończyć-zrobić to za pomocą rozwiązania umowy za porozumieniem?Temat: Zwrot kasy za OC :>
wiem po swoim przykładzie że ci powinni oddać,tylko że kupujący powinien napisać oświadczenie że wypowiada umowę OC i idziesz z tym oraz umową kupna-sprzedaży do swojego ubezpieczyciela on robi ksero umowy i przypina razem z tym oświadczeniem a następnie wysyła to gdzie trzeba i za parę tyg. dostajesz powiadomienie i na poczcie odbierasz kaske.z tym że nie wiem jak oni to liczą bo tam po swojemu ale zawsze coś oddadzą.Nie wiem teraz czy to też tak jest bo ja to 2 lata temu robiłem z autem,którego dowód nie był na mnie ale OC było na mnie bo kupiłem takie do remontu i mi się po 2 miechach odechciało i sprzedałem złomiarzowi a ten mi umowe napisał k-s i to wypowiedzenie ale nie pamiętam ile mi wtedy oddali ale chyba składka mnie wyniosła ok.800 zł a oddali ok.500 ale nie wiem na pewno i jak zaznaczyłem to było 2 lata temuTemat: Właściwie to nie wiem, od czego zacząć..
Dziękuję Wszystkim za miłe słowa . Nie mam ostatnio za wiele czasu na pisanie, bo to początek miesiąca i jestem bardzo zajęta. Dziś wynagrodzenia zostały wypłacone, więc „wykroiłam” trochę czasu przed dalszymi naliczeniami i postanowiłam coś więcej napisać. Ale wpadam tu do Was (do nas) codziennie rano, aby zobaczyć, co tam ogólnie słychać na forum.

Mieliśmy trochę zajęcia i nerw w związku z rozwiązaniem umowy o pracę z mężem. Ponieważ chciał się zwolnić z pracy, bo postanowił zmienić środowisko, powiedział szefowej, że złoży wypowiedzenie. Próbując go zatrzymać mówiła żeby się jeszcze zastanowił, bo bardzo jej zależy na takim pracowniku, który do czego się nie zabierze to potrafi naprawić (chodzi o drukarki, ksera i inne sprzęty biurowe a w ogóle to jest kierowcą). Przez kilka dni nie wracali do sprawy aż tu nagle on dostaje wypowiedzenie umowy o pracę z powodu spożywania na terenie firmy (nadmieniam, że 4 miesiące temu) alkoholu. Oczywiście odwołaliśmy się do Sądu Pracy. Wszyscy współpracownicy napisali jakieś pismo (odwołanie), że proszą o przywrócenie go do pracy. Ponieważ ma dużo urlopu i godzin do odebrania to nie chodzi do pracy. Jak to się skończy - zobaczymy, ale uważam, że zachowali się nie w porządku.

To tyle chwilowo, bo muszę lecieć do domku, może w weekend coś dopiszę a jest co, bo były między nami dyskusje na temat braków finansowych. Jak je rozwiązać. Może tylko tyle powiem, że ciężko się rozmawia. Powiedzieli mu na terapii, że będzie na początku trudno i stwierdził, że faktycznie tak jest.

Pozdrawiam AgnieszkaTemat: z abonamentu na kartę
Możesz przejść z abonamentu na kartę pod warunkiem że kończy Ci sie umowa na abonament , jeżeli jest ona bezterminowa to musisz napisać wypowiedzenie z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia i zaznaczyć że chcesz przejść do systemu na kartę. Jeżeli umowa na abonament jeszcze się nie skończyła to musisz poczekać bo możesz zapłacić karę za zerwanie a w warunkach umowy jest wyrażnie zaznaczone na jaki okres deklarujesz się korzystać z usług danego operatora. PozdrawiamTemat: wypowiedzenie OC
Napisać i złożyć wypowiedzenie powinienneś dzień przed końcem obowiązywania umowy. Wypowiadając OC wpisujesz siebie.

Ja swego czasu po kupnie Escorta nie wypowiedziałem umowy i miałem Forda podwójnie ubezpieczonego
Temat: 1

Byłem dzis w salonie Play i pracownik mi powiedział po konsultacji telefonicznej z kims z "góry" że nie mogę przejsc na karte. A jeszcze jakies 2 tygodnie temu ta sama pani w salonie powiedziała że aby przejsc na karte musze napisac do P4 wypowiedzenie umowy z okresem 30-sto dniowym i potem sie doładowac tylko w ciągu miesiaca.

PARANOJA !!!

Wypowiedzenie wysłałem tydzien temu. Teraz sie okaze ze mi telefon wyłączą i strace numer. Sprawe kwalifikuje sie do Rzecznika Konsumenta więc jutro go odwiedze. Z UKE rozmawiałem przed chwilą i musze złozyc skargę pisemnie. Nie popuszcze im tego.
Robia mnie w h... od dwóch miesięcy z przedłużeniem umowy. Teraz akcje z prepaidem.
Na szkolenie wysłać tych ludzi albo zwolnić jak nie znają przepisów!


Już kompletnie nic nie rozumiem!!! A moja sprawa o zablokowany połączenia wychodzące jest rozpatrywana. Ale nie odpuszczę tego play i wyciągnę z tego konsekwencje!!!Temat: Do Abonentów TV Multimedia Polska S.A.

tez sie wkurzylem ta informacja.To skandal!!! Do kogo napisac protest?

Ja napisałem do kierownika BOK w Szczecinie.

Byłem dzisiaj w BOK, złożyłem pisemną reklamację, pani w okienku powiedziała, że jakbym przyszedł wczoraj to bez problemu przyjęłaby wypowiedzenie umowy z terminem do końca lutego a dzisiaj to już nic nie może zrobić więc ją lekko obśmiałem bo nie była mi w stanie podać punktu w regulaminie który potwierdzałby jej zachowanie. Najprawdopodobniej uda mi się zerwać z nimi umowę z końcem marca. Oczywiście od dziś Eurosportu nie ma i mam wyjątkową okazję oglądać odświeżany konkurs skoków sprzed tygodnia. Powodzenia w walce z MMP S.A.!!
Temat: Problem z lokatorem
Gdy skonczy sie im meldunek czasowy czekasz az nikogo nie bedzie w domu. Wchodzisz wywalasz wszystkie rzeczy osobiste, wymieniasz zamki. Jak potem wezwa policje to ich pod zadnym pozorem nie wpuszczasz do srodka i twierdzisz ze sami sie wyprowadzili. Wczesniej mozesz wyslac wypowiedzenie umowy na adres ich stalego zameldowania oraz dla bezpieczenstwa na adres pod ktorym mieszkali (czyli u ciebie). Ciezko cokolwiek napisac gdy sie nie wie co mieliscie w umowie najmu napisane.
Teoretycznie meldunek mogliby sobie sami przedluzyc. Doadatkowo warto nadmienic ze jesli maja stale zameldowanie to nie muszisz im zapewniac lokalu zastepczego gdyz maja juz prawo do przebywania w innym lokalu.
Ogolnie takie sprawy sa bardzo ciezkie.Temat: 1
Byłem dzis w salonie Play i pracownik mi powiedział po konsultacji telefonicznej z kims z "góry" że nie mogę przejsc na karte. A jeszcze jakies 2 tygodnie temu ta sama pani w salonie powiedziała że aby przejsc na karte musze napisac do P4 wypowiedzenie umowy z okresem 30-sto dniowym i potem sie doładowac tylko w ciągu miesiaca.

PARANOJA !!!

Wypowiedzenie wysłałem tydzien temu. Teraz sie okaze ze mi telefon wyłączą i strace numer. Sprawe kwalifikuje sie do Rzecznika Konsumenta więc jutro go odwiedze. Z UKE rozmawiałem przed chwilą i musze złozyc skargę pisemnie. Nie popuszcze im tego.
Robia mnie w h... od dwóch miesięcy z przedłużeniem umowy. Teraz akcje z prepaidem.
Na szkolenie wysłać tych ludzi albo zwolnić jak nie znają przepisów!Temat: Zwrot świadczenia"wczasy pod grusza"- proszę o radę
Witam wszystkich.Bardzo proszę o radę:jestem na wypowiedzeniu umowy o prace, które kończy swój bieg 30.09.2007r. W miesiącu maju zostały wypłacone "wczasy pod gruszą" w czerwcu otrzymałam wypowiedzenie pracy i od tego czasu jestem na zwolnieniu lekarskim.Dziś powiedziano mi, że mam napisać oświadczenie aby potrącono mi wypłacone wcześniej "wczasy pod gruszą". Na moje pytanie dlaczego ja mam prosić o to, Tzn o potrącenie tych pieniędzy powiedziano mi że tak musi być( zakład sam nie może mi potrącić, a jeżeli tego nie zrobię to zostane podana do sądu. Proszę o wyjaśnienie czy tak faktycznie jest, czy muszę napisać takie oświadczenie. Choć w regulaminie ZFŚS pisze, że aby to świadczenie mogło być wypłacone winna być do wniosku dołączona karta urlopowa, ale w naszej firmie praktykuje się że najpierw wypłata potem urlop. Może mają rację, ale ja się boję aby nie zrobić czegoś co mogło by mi zaszkodzić. Proszę ludzi życzliwych o rade w tej sprawie.Temat: Koniec umowy z Orange, kiedy pisac wypowiedzenie?
Witam
Kończy mi się umowa na abonament w Orange dokładnie 2 Wrzesnia, nie chce jej przedłużać, co mam zrobić żeby ja rozwiazać? Domyslam sie że trzeba napisać jakieś pismo, tylko nie wiem czy mam je zredagować sam czy dostępne są jakieś "gotowce", kiedy to pismo należało by złożyć? Co dzieje sie z numerem telefonu który był w tym abonamencie?Temat: Wypowiedzenie Ubezpieczenia
Musisz napisac wypowiedzenie, druk znajdziesz w necie i wyslac im albo zaniesc. Jesli kupiles samochod od kogos to masz na to 30 dni, jesli wypowiadasz swoje to chyba jest do konca czasu trwania umowy, jest to dokładnie opisane w regulaminie, na stronach PZU. Tez teraz bede wypowiadal umowe i mam zamiar im tylko pismo wyslac.Temat: Aster
Czy ktos sie orientuje jak napisac wypowiedzenie z uwzgl. zmian regulaminu w aster ??

Dane abonenta

Zgodnie z przysługującym mi prawem wypowiadam umowę o abonament w trybie artykułu XX paragraf X Regulaminu Umowy o Abonament w związku ze zmianą Regulaminu Umowy o Abonament z dniem 01.01.2009.

Podpis właściciela

Mam u nich TV, internet i telefon. Czy to wystarczy, orientuje sie ktos ??Temat: wypowiedzenie umowy o pracę- proszę o pomoc
prosze o pomoc w zwolnieniu ksiegowej zatrudnionej w mojej firmie
w 2005 rozliczałem się w formie KPiR, a teraz od 01.01.2005 tzw. pełna księgowość. Byłem zmuszony zatrudnić księgową na stanowisko gł. księgowy, ponieważ dotychczasowa nie potrafi tego prowadzić. Czy mogę ją zwolnić i napisać np. zmiany organizacyjne? czy likwidacja etatu (pewnych czynności już nie trzeba wykonywać zważywszy na inny rodzaj księgowości)? co wybrać
proszę pomóżcie mi napisać to co ma być na wypowiedzeniu wraz z podaniem podstawy prawnej
będe bardzo wdzięcznyTemat: porzucenie pracy
Kaja, tylko art. 52 par.1 pkt 1 KP. Wiem, bo niedawno zakwestionował mi takie świadectwo (z wpisem "porzucenie pracy") inspektor PIP. Pamiętaj, że musisz doręczyć pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia i tutaj musisz napisać przyczynę wypowiedzenia - właśnie "porzucenie pracy".Temat: Niepokojące praktyki Włodarzewskiej SA - zrywanie umów
Proszę szanownych Gości o jakieś szczegóły dotyczące tych rzekomych praktyk. Niektórzy z was dostali wypowiedzenie umowy w formie pisemnej, inni otrzymali telefon z Włodarzewskiej z prośbą o spotkanie. Czy Ci co dostali wezwanie telefonicznie mogliby poinformować nas czego dotyczyła ta rozmowa z Prezesem? Dziwna sprawa, ze jedni dostają wypowiedzenie pisemnie, inni wzywani są na rozmowę telefonicznie...

A czy kolega, który spóźnił się z płatnością dwukrotnie mógłby w końcu napisać jakie było to opóźnienie? Bo tego w sumie też się nie dowiedzieliśmy.

Pozdrawiam
Temat: Kablówka...
Generalnie-prawnie to powinno się nazywać „wypowiedzenie umowy o świadczeniu usług”, ale skoro żadnej umowy z Supermedia nie podpisywaliśmy….
Moim zdaniem wystarczy napisać „Z dniem 20 stycznia rezygnuję z usług firmy Supermedia. Proszę o odłączenie dostępu do mediów (telewizja i internet) w lokalu nr …. przy ul Ryżowej 44 na Osiedlu Platany oraz nienaliczanie z tym dniem opłat za te usługi.” I to podrzucić osobiście do Marvipolu (tak jak sąsiad wspomniał przed chwilą – uzyskać potwierdzenie odbioru), wysłać pocztą lub kurierem.
PozdrawiamTemat: Koniec umowy - Wypowiedzenie...
Kończy mi się umowa 4-Października na classic-a.

Trzy pytania:

1.
Do kiedy trzeba złożyć wymówienie ? Miesiac przed ?

2.
Co trzeba napisać w wymówieniu ? Jest jakiś gotowy druk ?

3.
Czy żeby znowu skorzystać z promocji musze zamówić chello na innego domownika ?

Dzieki & PozdrawiamTemat: Podanie o wypłacenie zaległych nadgodzin
Wiatam szanownych expertów tego forum,

mam prośbę ale najpierw wytłumaczę swoją sytuację:
od maja 2002 do stycznia 2004 roku musiałem przyjeżdżać do firmy co drugi weekend na załadunki samochodów (praca na magazynie) oczywiście nie miałem za to płacone.W każdy taki weekend pracowałem po dwie godziny w sobote i dwie w niedzielę.W tamtym tygodniu złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę i myśle, że nadszedł czas zapłaty za zaległe nadgodziny.
Prośba moja jest taka, żeby ktoś mi podpowiedział jak napisać takie podanie o wypłatę tych nadgodzin, na jakie paragrafy sie powołać, itp.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Magazynier

P.S. Mam nadzieję, że taka zapłata mi się należy????????Temat: co z lanczatem i DC na Ameryce ???
widzisz moglas napisac to dla brata pozniej i zareagowac na moj telefon zdazylabys, bo i tak, gdy przyszlismy, to nikogo na biurze nie bylo

fajna taka akcja, przynajmniej juz wiem, kto jest kto moze nie wszystkich zapamietam, ale zawsze kogos

a jesli bedzie, tak jak mi mowiono, to niebawem pozegnam sie z ta siecia, bo podobnoz wypowiedzenie umowy mi przywioza :/ jesli do takiego czegos doszloby, to... hmmm.... na razie sie tym nie przejmuje, bo decyzje te podjeto bez wczesniejszej konsultacji z Panem D.
cisna mi sie na jezyk slowa pewnego utworu "jakby to bylo, gdyby mnie nie bylo??"

P.S. jesli ktos chcialby zostac dodany do listy osob, ktore nie chca podzialu sieci lokalnej na podsieci, to prosze o podanie mi swojego numerku IP, nazwiska oraz ulicy -> senara@ekspres.net.plTemat: Nadchodzi lato, czy plaża nas czymś zaskoczy...
Od dłuższego czasu próbuję promować ideę społeczeństwa obywatelskiego. Mieszkańców naszej gminy przez wiele lat funkcjonowania poprzedniej koalicji nikt nie uświadomił, ze zmienił się system polityczny w naszym kraju. Mamy teraz DEMOKRACJĘ (demos - lud; krateo - rządzę). Burmistrz, jego urzędnicy i rada miejska są tylko po to, aby spełniać oczekiwania obywateli.

Uważam, że to co piszecie na forum jest właściwą wskazówką dla burmistrza Ziemby. Ale jeżeli to nie wystarcza, należy napisać petycję o wypowiedzenie umowy dzierżawy p. Kowalskiemu i zbierać pod nią podpisy. Petycje, wnioski, skargi, zażalenia - to są formy komunikacji obywateli z przedstawicielami władzy. Prawa obywatelskie nie kończą się na prawie do postawienia krzyżyka raz na 4 lata.

Jeżeli władza nie reaguje na oczywiste przesłanki, to należy władzy przedstawić dokument podpisany przez jak największą liczbę obywateli. Władza, która nie będzie reagować na takie dokumenty traci mandat poparcia społecznego, czyli staje się władzą dla samej władzy.

Ja ze swojej strony będę temat dalej napędzał w radzie miejskiej. Jeżeli jednak uważacie za dobry pomysł złożenie petycji obywatelskiej, to można ją wyłożyć do podpisów podczas akcji Platformy w najbliższą sobotę.Temat: Kara za podłączenie większej liczby komputerów = 5000PLN
Właśnie otrzymałem rachunek od chello, a razem z nim nowy regulamin, oraz nowy "cennik usług dodatkowych"...
Dobrze, że siedziałem, kiedy czytałem ostatnie linijki tegoż cennika... chello będzie teraz pobierało (kradło?) 5000PLN "za podłączenie większej liczby komputerów, niż określono w Parametrach Technicznych"

Wydaje mi się to być czystym złodziejstwem (równie dobrze mogli by sobie napisać, że kabel antenowy mogę podłączyć tylko do jednego TV, albo, że nie mogę korzystać z internetu w niebieskich skarpetkach...). Przecież ja płace za dostęp do internetu, a nie za komputer z dostępem do internetu?!

W każdym razie rozważam teraz wypowiedzenie umowy (mam na to 14 dni) i przesiadkę do innego operatora (z tego, co wiem, TP nie okrada w ten sposób swoich klientów, więc wybór pewnie padnie na nią).

Czy w poprzedniej wersji cennika była w ogóle wyszczególniona kara za tego typu okropne i całkowicie niemoralne przestępstwo? A jeśli tak, to jaki był wtedy wymiar kary za tę obrzydliwą zbrodnię

Wychodziło by na to, że ktoś, kto ma więcej niż jeden komputer w domu (zapewne - w brew wiedzy speców chello - takich osób jest sporo i będzie coraz więcej) powinien wykupić tyleż abonamentów, ile ma komputerów, albo też płacić 200PLN za chello Plus, by moc ściągać pocztę i otwierać strony z prędkością 4Mb/s (nie wszyscy co chwila ściągają jakieś ogromne pliki - ja np. prawie w ogóle)....

Żeby nie skończyć tego na czczym gadaniu: co myślicie o jakieś akcji (typu zbieranie podpisów plus bombardowanie skrzynki chello), by zakończyć ten (moim zdaniem złodziejski) proceder?Temat: Czy jednak rozwód?
Anula, nie można nic nie robić w tej sytuacji. Nie można nieodpowiedzialnie podchodzić do zaistniałych problemów - "czekam na wypowiedzenie umowy..". Dlaczego rozpatrujecie je z perspektywy - problem mój i moich dzieci. NIE, to jest problem Wasz i Waszych dzieci. Jeśli mąż zachowuje się lekkodusznie, nie ma na co czekać, trzeba działać. Mam nadzieję Anula, że masz zaplecze prawne, mąż listownie - poleconymi (kopie zachowane) informowany o sytuacji bieżącej i proszony o pomoc. Prawnik może w tej sytuacji pomóc Ci napisać list do wynajmującego Wam mieszkanie, w którym opiszesz krótko sytuację i, że związku z prowadzonym postępowaniem alimentacyjnym będziesz w stanie opłacić zaległe i bieżące zobowiązanie, prosisz o czas.
Będę pamiętać, trzymajcie się.Temat: Zakaz stosowania aneksów do umowy o pracę.
To jest to samo, tylko inaczej nazwane. Miałam kontrole z PIP i oni zakwestionowali nazewnictwo takich pism, które w tytule miały "Aneks do umowy....." . A konkretnie aneksem zmieniliśmy miejsce wykonywania pracy, pod pismem, pracownik napisał wyrażam zgodę na powyższe i podpisał się. Jednak PIP zakwestionował to, nakazał nam wypłatę za podróż służbową i jeszcze mandat a w uzasadnieniu napisał, że była to " jednostronna zmiana miejsca wykonywania pracy przez pracodawcę". Po tym przeanalizowałam sprawę i kodeks pracy generalnie nie używa nazewnictwa aneks. Jeśli coś chcemy zmienić w umowie o pracę, to możemy to zrobić albo porozumieniem zmieniającym albo wypowiedzeniem warunków pracy i płacy.
Ale w związku z tym nasuwa mi się pytanie : jeśli dajemy komuś wypowiedzenie warunków pracy i pracownik przyjmuje to wypowiedzenie i chce dalej pracować, czy musimy zmienić umowę o pracę? może właśnie wtedy aneksem? bo wówczas jest to jednostronna zmiana?

Ja w tytule pisma zawieram" Porozumienie zmieniające"
a w tresci np. Z dniem .....zostaje Pan zatrudniony na stanowisku......pozostałe warunki umowy o prace zawartej w dniu.... nie zmieniają się.
Samo porozumienie zmieniające nie ma jakiejś konkretnej formy, ważne ,żeby jasno wynikało,ze jest to porozumienie, więc można napisać w treści samego pisma, ze na mocy porozumienia pomiędzy pracodawcą a pracownikiem zmianie ulegają takie a takie warunki umowy ( oczywiście nie ma możliwości zmiany terminu umowy o pracę )Temat: Cyfra+ Promocje
To jak, tak jak powiedział PiotrekJaw - mam przed wysłaniem wypowiedzenia zadzwonić do nich i powiedzieć, że jeśli nie dostanę zniżki wspomnianej poprzednio przez PiotrkaJaw to wysyłam wypowiedzenie i rezygnuję??? Czy od razu wysłać wypowiedzenie??
I jak myślicie, jeśli wyślę wypowiedzenie to będą dzwonić do mnie najpierw czy od razu skreślą mnie z listy abonentów i będą kazać tylko zwrócić sprzęt do dystrybutora i THE END ??
P.S. Wypowiedzenie wysłać jakie? Sam mam napisać na swojej kartce czy jak? Czy muszę iść do dystrybutora i poprosić o formularz rezygnacji - wypowiedzenia? Jak to w C+ jest? Bo ja do tej pory spotykałem się ze składaniem wypowiedzeń w taki sposób, że muszę iść do salonu i dają formularz. Tak miałem np. w Orange rezygnując..
Proszę o odpowiedzi

EDIT: Jakby co, Abonentem C+ jestem 19 miesięcy i właśnie to 19 miesięcy minęło w maju, wyszedł mi okres umowy, którą właśnie podpisywałem w 2005 roku na 19 miesięcyTemat: Cyfra+ Promocje
Przypomnijmy mam pakiet Komfortowy + 10 zł/mies. za wynajem dekodera. Obecnie nie mam podłączonej do pakietu żadnej opcji. Czyli reasumując:
Wysyłam wypowiedzenie.
Oni przysyłają list pożegnalny.
Później dzwonią ze specjalną promocją dla mnie w zamian za przedłużenie umowy na kolejne 19 miesięcy.
Tak??
Bo ja nie chcę rezygnować tak naprawdę z C+, jak myślicie, nie skreślą mnie od razu z listy abonentów i nie będą kazali po prostu zwrócić sprzętu do dystrybutora i koniec? Chyba powalczą o to, aby mnie nie stracić i abym przedłużył ofertę w zamian za danie przez C+ promocji dobrej, prawda??? Bo sie boję aby mnie nie odłączyli po jakimś czasie, bez powalczenia z ich strony o to, bym przedłużył umowę dając mi promocję

Aha i jeszcze jedno. Kiedy zadzwonią później, że mają specjalną ofertę - promocję w zamian za przedłużenie oferty, to czy będę mógł w tym czasie, kiedy będę sie godzić na tą promocję, powiedzieć, że chcę dołączyć opcję CANAL+ do pakietu? I wtedy mieć tą promocję?? I wtedy żeby promocja którą dadzą za przedłużenie umowy obowiązywała moje opłaty - w tym - Komfortowy + 10zł/mies wynajmu dekodera + opcja CANAL+ ?Bo będę chciał dołączyć C+ ale wtedy, kiedy po złożeniu przeze mnie wypowiedzenia oni zadzwonią i dadzą mi jakąś promocję.
P.S. Wypowiedzenie mogę napisać na komputerze? Czy mogę po prostu sam napisać na kartce?
Proszę o odpowiedzi. Dzięki, pozdrawiamTemat: wypowiedzenie w ciąży
Jwstem w 7 miesiącu ciąży obecnie na zwolnieniu lekarskim .Spółka w kórej pracowałam19 lat na umowe stałą ogłosiła upadłość i doręczyła mi listownie rożwiązanie umowy.W spółce pracowało100 osób.-40 dostało wypowiedzenie a 60otrzymało aneks do umowy na następne 3 miesiące na takich samych warunkach jak dotychczas.prosze o pomoc w napisaniu odwołania od decyzji spólki do sądu pracy-nie wiem co powinnam napisac w takim piśmie i czy to coś da.Ale ponieważ przysługuje mi prawo odwołania chciałabym to zrobić a nie bardzo wiem jak Dzięki za pomoc.OlkaTemat: kiedy można napisać aneks do umowy o pracę?

kiedy można napisać aneks do umowy o pracę?

Będziemy zmieniać kilku pracownikom system pracy z 8-godzinnego na 12-godzinny.
W PIPie dostalam różne odpowiedzi:
1- można to zrobić aneksem do umowy,
2- trzeba zrobić na mocy porozumienia stron,
3- przez wypowiedzenie warunków umowy.
Która z tych form jest w końcu prawidłowa?

Czy w aneksie wystarczą słowa: "strony ustalają" i pod spodem: "wyrażam zgodę" i podpis pracownika?


WszystkieTemat: kiedy można napisać aneks do umowy o pracę?
kiedy można napisać aneks do umowy o pracę?

Będziemy zmieniać kilku pracownikom system pracy z 8-godzinnego na 12-godzinny.
W PIPie dostalam różne odpowiedzi:
1- można to zrobić aneksem do umowy,
2- trzeba zrobić na mocy porozumienia stron,
3- przez wypowiedzenie warunków umowy.
Która z tych form jest w końcu prawidłowa?

Czy w aneksie wystarczą słowa: "strony ustalają" i pod spodem: "wyrażam zgodę" i podpis pracownika?Temat: Zmiana umowy - PILNE

Witam,

W mojej firmie wystąpiła następująca sytuacja:

Jedna z Pań miała podpisaną umowę do końca września 2008 r. , a jej przelożony chce żeby od 1 października przeszła na niższe stanowisko, za niższe pieniądze. Ta Pani pracuje jako pracownik fizyczny.

Czy w związku z tym muszę napisać jakieś porozumienie zmieniające i podać powody dlaczego tak się stalo, czy tak po prostu mogę wystawić nową umowę z trochę gorszymi warunkami?

Bardzo proszę o odpowiedź.


Są dwie metody rozwiązania tego problemu:

I. gry pracownik wyraża zgodę na zmianę warunków na mniej korzystne - piszemy aneks do umowy o pracę, mający wszystkie cechy porozumienia i w nim określamy nowe składniki wynagrodzenia - ale podkreślam TYLKO WTEDY GDY JEST NA TO ZGODA PRACOWNIKA (musi on podpisać taki aneks);
II. gdy nie ma zgody pracownika - składamy pracownikowi wypowiedzenie zmieniające - koniecznie należy wtedy uzasadnić przyczynę wypowiedzenia.

Wtedy stosujemy art 42 k.p.Temat: Kilka pytań na temat routerów WiFi i legalności

Zapomnialem napisac, ze mialem do wyboru zaplate albo powrot do poprzedniej predkosci.
To musiało super zabawnie wyglądać.

- Dzieńdobry wczoraj ktoś z naszej firmy zawarł z Panem umowę i ja teraz dzwonię, że by się z niej wycofać.
- Słucham
- XXXXX się pomylił, zapomniał o opłacie za yyyyyyyy, czy mógł by Pan dopłacić.
- Nie, nie jestem zainteresowany, umowa podoba mi się w takiej formie jak była zawarta albo wcale.
- w takim razie zmuszony jestem wycofać się z umowy (no wiem Pan nie minęło jeszcze 10 dni...)
- w takim razie zapraszam do mnie jutro o 21:30 osobiście z podpisanym odpowiednim oświadczeniem.
- eee
- takich spraw nie załatwia się przez telefon bo skąd mam wiedzieć czy ktoś nie zadzwonił i nie robi sobie jaj, ale jeśli firmie nie zależy na szybkim rozwiązaniu umowy może mi wysłać poleconym zwykłe wypowiedzenie z zachowaniem 30 dniowego okresu liczonego od końca miesiąca itd. da mi to czas na znalezienie innego dostawcy.
(a może rzeczywiście przyszedł ?)Temat: Rezygnacje z Cyfry+
witam,
Nie wiem ja zapłaciłam za styczen, ja mam taką wiedze ze za styczen trzeba zapłacić ale niechce wprowadzac w bład. Umowy powinny byc rozwiazane w styczniu,tzn na koniec okresu rozliczeniowego w którym złożono wypowiedzenie. Nie wiem jak to jest. Zapewne cyfra nie rozwiązuje umów bo dopiero byłby efekt - jak sąsiadowi rozwiązali to ja wyśle to wyśle jego kolega itd... wiec czeka spokojnie do 1 lutego i wszyscy wtedy beda mieli wyłaczony sygnał i musza oddac karty, pójdzie seryjna korespondencja do wszystkich ale to pewno w lutym, no i luty na oddanie sprzetu karty lub karty z dekoderem. A jak ktos sie zapomni to 300 zł kary a nieterminowy zwrot.... w sumie tak to widze.Nie wiem czy zauważyliście że co innego mówią konsultanci na początku mówili, że trzeba czekać na regulamin i potem 14 dni na rozwiązanie z powodu braku akceptacji, ale teraz juz tak nie mówią - mówią że juz nie można rozwiązać umowy (choc moim zdaniem mozna do konca stycznia)bo juz obowiązuje nowy regulamin - ogólnie Pan z którym rozmawiałam miał słabe możliwości obrony bo jestem po administracji (wiec prawnie mnie nie zagnie) więc ogólnie sie strasznie motał i w sumie na koniec przytaknął że mam napisac pismo i ich dział prawny .... Ale no comment.... zapewne cicho Cyfra siedzi aby nie poszło w eter, jak kiedys było z dawna IDEA, która po zmianie regulaminu zalana została "wypowiedzeniami" . Ja uważam że trzeba czekać do konca stycznia, jak w lutym bedzime miec nadal sygnał to wtdy monit, a puki co trzeba czekac. Pozdrawiam.Temat: Orange: Wkrótce możliwość rezygnacji bez kar?
Nie jestem w 100% w temacie ale zapytam się - Orange już wprowadziło zmiany do tego regulaminu czy jeszcze nie???
Jeżeli jeszcze nie wprowadziło to nie wypowiadamy umowy a jeżeli tak to mam okres na wypowiedzenie od momentu wprowadzenia zmiany

edit:

Dobra przeczytałem ten blog i jak wygląda sytuacja faktyczna i muszą napisać:

Czym ludzie się tutaj podniecają - przecież nie maja prawa zerwania umowy, ponieważ nie nastąpiła zmiana w regulaminie.
To nie jest sytuacja jak w Erze, gdzie wprowadzono zmiany w regulaminie (ale nie doręczono informacji o zmianach a jest to obowiązek) i można było zgodnie z KC zerwać umowę. To są 2 różne sytuacją
Tak na marginesie - to myślałem, że Orange wprowadziło już zmianę w regulaminie - ponieważ na forach zawrzało, że można zerwać umowę - jak widać - świadomość prawna naszego narodu jest małaTemat: zwolnienie prac.z umowy na czas nieokreślony
W związku z redukcją etatów w jednym dziale muszę zwolnić jedną z pracownic.Kierownik działu wskazał na pracownicę ktorej mam wręczyć wypowiedzenie proszę napisać co mam w uzasadnieniu napisać i jaki czas wypowiedzenia, kiedy mam dać czy np.pod koniec miesiaca i jaka jest odprawa w związku z tym.proszę pomócTemat: um.o pracę-przejście z czasu określ.na nieokreślony
Witam Wszystkich Kadrowców!
Mam mały problem; a mianowicie pracownik ma umowę na czas określony do 31.05.2005 r.Wczoraj wystąpił z prośbą o zmianę umowy na czas nieokreślony gdyż stara się kredyt i takiego dokumentu wymaga bank. Pracodawca wyraził zgodę a ja mam problem jak formalnie i prawidłowo to przeprowadzić żeby nie było problemów z Pip-em. Czy napisać porozumienie zmieniające określające że zmieniamy rodzaj umowy z określnony na nieokreślony i że zmiana wchodzi w życie z dn. 01.12.2004 czy też dac mu wypowiedzenie ale co i świadectwo pracy???? I nową umowę po tym wszystkim? Już sama zgłupiałam niby taka prosta rzecz a jaki problem.
Pomóżcie!Temat: Cyfra+ Promocje
PawelU1981 jak przeczytałem twój post poczułem się urażony a może obrażony, bo to że potrafię liczyć i wybrać sobie lepszą ofertę iniż być "biernym, miernym ale wiernym" czy też lojalnym tylko dla satysfakcji to nie uważam że jestem cytowanym "żebrakiem" ani "wariatem", ani "dzieckiem podpisującym co roku nową umowę", swoje zobowiązania wypełniam płacąc za okres obowiązywania umowy, ja nie kradnę ani nie oszujuję, ja po prostu szanuje swoje pieniądze, uważam, że zamiast 300 zł oddać cyfrze mogę je spożytkowac na prezenty dziecku pod choinkę (to może dla Ciebie zbyt przyziemne, ale i dla Twoich 300 zł znalazłoby się przeznaczenie chocby instytucje charytatywne, hospicja itp - polecam).
i według mnie nie powinno tak być że albo się jest abonentem albo nie, wedlug mnie powinno sie mieć wybór czy się chce nim być czy nie i na jakich zasadach
no i tego co zrobiłem czyli napisałem i wysłałem wypowiedzenie, odebrałem dwa telefony z cyfry i poszedłem jako KLIENT nie ŻEBRAK do punktu sprzedaży cyfry zaoszczędzając przy tym jakąś w końcu niemałą (no oczywiście nie dla Ciebie) kasę nie uważam za ŻENADĘ, i pewnie nie tylko ja tak myślę
zresztą posty powyzej już zawierają to co chciałem napisać...

a tak poza tematem to ciekawa filozoficzna retoryka...
no i te zasady...
podziwiać kolege...Temat: Dostawcy internetu w Trzebini.

(...) mogę złożyć wypowiedzenie (...)Wypowiedzenie zawsze możesz złożyć. Tylko popatrz w regulaminie, czy nie okaże się, że będziesz musiał zapłacić karę umowną. (Przeważnie drobnym drukiem) Ja miałem podpisaną umowę na 2 lata i wypowiedzenie wiązało się z kosztami.
Ja tylko opisałem, jak ja rozstałem się z Multimedią. Możesz spróbować inaczej: Kierownik regionalnego biura ma w swoich kompetencjach polubowne rozwiązanie umowy. Więc możesz napisać pismo i iść na spotkanie z kierownikiem. Może Ci się uda. Życzę powodzenia.Temat: Rezygnacja z Cyfrowego Polsatu
Witam
mam problem i niepotrafie sobie z nim poradzić...
problem moim są chyba rodzice, kazali mi napisać rezygnację z CP. Umowa podpisana jest na 24 miesiace, i była zawarta dnia 05.11.2007r. w umowie pisze że wypowiedzenie powinno byc wysłane 3-miesiace przed wygaśnięciem umowy. 3-miesiace przed to jest sierpień, a oni [moi rodzice] chcą już [tj. kwiecien] wysłać tą rezygnację... ;/ można tak.. ? moim zdaniem wysłać to trzeba w okolicach lipca-sierpnia ale niemoge ich przekonać .. prosze o pomoc czy mozna wysłać prędzej..??

Z góry dziekujeTemat: Reklamacje w Orange
Oj cos mi na ten temat wiadomo co do obsługi w salonach i w BOK.Większośc pracujących tam ludzi nie ma podstawowych wiadomości o telefonach ,a co dopiero o usłudze internetowej.Oczywiście są małe wyjątki.Swojego czasu walczyłem z nimi ostro ale grzecznie trwało to zawsze dosyc długo ,ale moge spokojnie napisac długi czas walki kilka mail i spawe wygrywałem.Powracając do tematu i problemu kolegi to nigdy im tego raczej nie udowodnisz ze sprzedawca tak powiedzial.On powie ze kolega slyszał ta rozmowe i nic takiego nie powiedział.Ty zapewne byłeś tam sam i nie masz zadnego swiadka a bez tego ani rusz.Pozostaje mi tylko tobie wspólczuc i życzyć powodzenia i stalowych nerwów.Moja umowa z nimi konczy sie 12 grudnia a wypowiedzenie dalem chyba juz we wrześniu oczywiscie za potwierdzeniem w salonie pieczatka ,podpis i data na ksero wypowiedzenia.Wiadomo dlaczego tak zrobilem i Wam tez tak radze robić.Oczywiscie dostalem od nich maila dlaczego rezygnuje proponowali mi rowniez śmieszny rabat 10%.Odpisalem ze zarty to prosze sobie zostawic dla kadry kierowniczej itd.
Obecnie mam solidnego dostawce jestem barrrdzo zadowolony i juz nigdy w zyciu nie podpisze umowy na internet z zadna siecia komórkową chyba ze wszystko sie zmieni o 360 stopni.Panmetac należy że priorytet maja zawsze rozmowy głosowe a potem dostep do internetu we wszystkich sieciach.
Życze powodzenia w walce z pomarańczowym TYRANEM.Temat: Umowa z CP - pytania, problemy i komentarze

witam ja wróce jeszcze do mojego poprzedniego pytania {czy może mi ktoś odpowiedzieć na jedno pytanko czy jeżeli kończy mi się umowa z PC w sierpniu a mając pakiet mix a więdz mam pakiet film,bajka,muzyka,sport a ja oglądam tylko sport i chodzi mi o to co musze zrobić żeby zrezygnować z mixsa ale oprócz pakietu sportowego gdzie musze to załatwić i jakie pismo musze przedstawić oby taką sprawe załatwić } noi pytanie drugie jest gdzie można znaleść druk podania o zmiane abonametu
Raz już odpowiadałem tu:

Trzeba wysłać wypowiedzenie do CP informując ich, z czego rezygnujesz, a co chcesz sobie zostawić - w twoim przypadku - to będzie Pakiet Familijny + pakiet Sportowy. Z tym, że takie pismo powinno trafić do CP, na jeden miesiąc (minimum) przed końcem Umowy na czas określony.
Nie, nie ma takiego gotowego druku. Pismo musisz sam zredagować - poprostu napisać. To nic trudnego.
Możesz jeszcze iść do APS, w którym zakupiłeś Cyfrowy Polsat, i tam na miejscu, przy pomocy sprzedawcy, załatwić swoją sprawę.Temat: wypowiedzenie
Jak nalezy napisać podanie o rozwiazanie umowy za porozumieniem stron wynikające z mojej strony? Chcę się zwolnic z dniem 7.04.06 czy musze odpowiednio wcześniej zakład powiadomić? Czy musza mi dać urlop za te 3 m-ce przepracowane w tym roku bo napewno mi nie zapłacą? Kiedy musze dać prosbę o rozwiazanie umowy?Temat: Świdman czy Marsoft

Ja więc poważnie zastanawiam sie nad przejsciem do Świdmana -czy mógłby ktoś mi napisać o tym jak działa net u tego dostawcy? Czy jestescie z niego zadowoleni? Czy jest duża awaryjność.

Przeszłem tez z marsoftu jakieś 1,5 roku temu, bo miałem dość tez tak jak Ty walenia w ch.....
z ich strony.

Mogę Ci z 100% odpowiedzialności polecić Świdmana, chłopaki naprawdę się starają w ciągu 1,5 roku może nie miałem neta ze 3 razy, ale to dosłownie na jakieś 10-15 minut serwis jest 24h, telefon komórkowy masz jak co dzwonisz i po sprawie.

a co ważne płacisz za taki transfer jaki sobie wybierasz a nie jak u konkurencji.

A i jak dzwonisz to nie mówią Ci od razu że to twoja wina i twojego komputera tylko najpierw sprawdzają u siebie.

Mi tez z marsoftu chcieli wsadzić 3 miesięczne wypowiedzenie, ale w przypadku nie wywiązywania się dostawcy z umowy zerwałem je natychmiastowo.

Ja jestem zadowolony z tego dostawcy i w 100% go polecam.Temat: podstawa prawna a tryb rozwiązania umowy o pracę
Na świadectwie pracy jest hasło: podstawa prawna oraz tryb. Czym te pojęcia się różnią? Czy można napisać np. podstawa prawna rozwiązania umowy: art. 30 paragr.1 pkt 2 (wypowiedzenie umowy)w trybie art. 33 kodeksu pracy? - chodzi o 2-tyg. okres wypowiedzenia umowy na czas określony.Temat: wypowiedzenie o prace
Witam! Bardzo prosze Panstwa o podpowiedz, jak to jest z wypowiedzeniem umowy o prace, ktora jest zawarta na czas okreslony z mozliwoscia jej wypowiedzenia, a ten okres to 2 tygodnie. jesli zlozylabym wypowiedzenie jutro to ktora data bedzie data rozwiazania umowy? Ktora napisac w pismie? DziekujeTemat: Wypowiedzenie umowy przez pracownika
Witam Wszystkich
Czy ma ktoś może rozeznanie jak napisać i co powinno zawierać wypowiedzenie umowy przez pracownika, który był zatrudniony na okres próbny??
Czekam na Wasze odpowiedzi i z góry dziękuję!Temat: porzucenie pracy
King w tym co piszesz jest zaprzeczenie tego co piszesz --musisz doręczyć pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia i tutaj musisz napisać przyczynę wypowiedzenia - właśnie "porzucenie pracy".--Temat: Wypowiedzenia - POMOCY!!!
Zapomniałbym..
Zawsze możesz napisać wypowiedzenie w trybie natychmiastowym ( z inicjatywy pracownika) jeżeli, wykonywana praca szkodzi Twojemu zdrowiu( zaświadczenie od lekarza będzie potrzebne) bądź gdy pracodawca naruszyl warunki umowy (np, nie dostałeś wynagrodzenia na czas)Temat: [B4 80 ABK] ubezpieczenie?
Teraz wystarczy 1 dzień przed końcem umowy napisac i złożyc wypowiedzenie w firmie gdzie było do tej pory ubezpieczenieTemat: [Wypowiedzenie umowy] Czy ktoś wie jak napisać?
Hmmm???Temat: Marzec a nowe promo
Ja już nie mam umowy - leci na nieokreślonej.

Gdzie mam wysłać wypowiedzenie i jak to napisać?Temat: rozwizanie umowy przez pracownika w trybie natychmiastowym
Chce rozwiazac umowe z pracodawca w trybie natychmiastowym. Mam umowe na czas nieokreślony Powodem są zaległości finansowe[nie otrzymałem jeszcze wynagrodzenia za styczeń] Jakiej tresci ma byc wypowiedzenie i jak je mam napisac?Temat: Okres próbny a wypowiedzenie przez pracownika
Pracownik był zatrudniony na 3-y m-ce okresu próbnego. Przed upływem tego okresu słożył wypowiedenie . Czy należy mu się urlop ? wydaje mi się że tak- ale nie jestem pewna . Jak napisać w świadectwie rozwiązanie umowy -Proszę pomóżcie.Temat: Opinie o internecie w Sferii
Witam wszystkich serdecznie,
chciałbym opisać krótko swoje perypetie ze Sferią.

Przez ostatnich bodajże 8 miesięcy - do końca stycznia - byłem /nie/szczęsliwym użytkownikiem internetu radiowego ze Sferii. Przez praktycznie cały czas korzystania z usług Sferii miałem problemy opisane wcześniej w wątku - zrywanie połączenia, niskie transfery (zarówno upload jaki download), a w godzinach szczytu (na moim osiedlu to godziny 17.00-20.00 bo wtedy ludzie wracają z pracy do domu) transferu praktycznie nie było.

Oczywiście próbowałem wielu ustawień anteny/modemu w domu, zgłaszałem problemy w BOA, intensywna komunikacja z Działem Technicznym również miała miejsce. Wreszcie Sferia wysłała do mnie technika, który wystawił antenę na balkon, co pomogło dosłownie na kilka godzin, później prędkości wróciły do normy (tutaj przyznaję że pomyslałem o jakimś spisku, może Sferia na chwilę zwiekszyła przepustowość z mojego nadajnika, żeby technik mógł w protokole napisać że transfer jest OK? Nie znam się zbytnio na konstrukcji takiej sieci, więc podkreślam że to tylko moja teoria spiskowa).

W styczniu doszedłem do wniosku że nie będę się dalej męczył i wypowiedziałem umowę (co się wiąże z dodatkowymi kosztami bo umowa miała jeszcze trwać chyba rok). Przeszedłem na kabel z Aster i jestem szczęśliwy

Generalnie - tak jak napisano tu już wcześniej - jeśli ktoś nie ma wyboru (dostępu do kabla) mozna się zastanowić czy wybrać Sferię, ale koniecznie trzeba przetestować działanie modemu tam, gdzie najczęściej będzie się z niego korzystać. Jesli bedzie słabo (a pewnie będzie słabo ) - jest 10 dni na wypowiedzenie umowy podpisanej poza biurem obsługi.

Ja tak nie zrobiłem i jestem w plecy pare stówek + koszty telefonów + nerwy.

PozdrawiamTemat: porozumienie zmieniające
Brak należytego skupienia spowodował, że użyte w Twojej wypowiedzi słowa "porozumienie zmieniające", odebrałam jako "wypowiedzenie zmieniające, którego tu zastosowac nie można, po czym sama użyłam go w drugim zdaniu mojej wypowiedzi. ;-)))

Moniko, k.p. nie stawia różnicy pomiędzy zmianą na korzyść, a na niekorzyść pracownika. Każda zmiana warunków umowy wymaga albo porozumienia stron, albo wypowiedzenia zmieniającego. Ale dotyczy to tylko warunków pracy lub płacy, a nie rodzaju umowy.

Czy umowa zawarta jest na czas określony, czy nie określony, to nie warunki umowy, lecz rodzaj umowy. Tego nie można zmienić wypowiedzeniem zmieniającym.

Jeżeli jednak zgodnym zamiarem stron jest przekształcenie istniejącej umowy o pracę na czas nieokreślony w umowę na czas określony, to mogą tego dokonać za pomocą porozumienia stron.

Takie jest oficjalne orzecznictwo:

Wyrok S.N. z 5 sierpnia 1980 r. (I PR 52/80; OSNC z 1981 r. nr 2-3, poz. 39) SN uznał, że „porozumienie stron w przedmiocie zmiany umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony na umowę o pracę na czas określony jest dopuszczalne i wywołuje wynikające z treści porozumienia skutki prawne”.

Pracodawca może wręczyć pracownikowi pismo o treści np: Od dnia 1.08.2005 r. proponuję zmianę rodzaju umowy o pracę zawartej w dniu 15.02.2005 r. na czas określony w umowę na czas nie określony. Jednocześnie proponuję Pani/nu wynagrodzenie w XI grupie uposażenia zasadniczego w kwocie 1.500,- zł/m-c.

Pracownik jeśli akceptuje proponowane warunki powinien napisać: Wyrażam zgodę. i złożyć podpis.

Jest to najkrótsza i spełniająca wymogi k.p. forma porozumienia stron.
Temat: ERA zmieniła regulamin, możliwe wypowiadanie umów !!!

Czy tyczy sie to rowniez ery domowej? / stacjonarnej?
Dotyczy to każdego operatora Ery, Plusa, Orange, TPSA i innych. Niedawno była podobna sprawa z TPSA- odeszło kilkadziesiąt tysięcy osób, choć też była o to awantura.

Mam prośbe, nigdy nie byłam znawcą kruczków prawnych, czy znalazłby sie ktoś kto podeslalby mi wzor pisma do Ery o rozwiazanie umowy w zwiazku z otrzymanym pisemkiem a zmianie regulaminu, tzn o uzupelnieniu regulaminu
W internecie krąży kilka wzorów. Wystarczy napisać, że nie akceptujesz żadnych nowych zmian, uzupełnień czy poprawek w Regulaminie Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych PTC i w związku z tym składasz wypowiedzenie dotychczasowej umowy.
http://telefon.gsm.pl/pliki/ru_era_umowa1.doc
http://telefon.gsm.pl/tel...siecia-era.html


A teraz inne pytanie. Czy jeżeli wypowiem Erze umowę i powiedzmy, że Era pokojowo pozwoli mi odejść. To czy będę mógł wrócić do Ery?
Czy istnieje zapis, że jeżeli ktoś odejdzie to już ma 'bana'?

Wątpię. W końcu będzie coraz większa konkurencja i sieć nie może sobie pozwolić na takie zachowanie. Poza tym na jakiej podstawie mają to zrobić? Musieliby znowu zmienić regulamin
Tak na prawdę jeśli Era będzie się stawiać to tylko na tym straci. Na razie mało osób wie o sprawie, media milczą. Jeśli z TPSA odeszło kikladziesiąt tysięcy osób po wielkim szumie i kampanii ze strony konkurencji , to ile może odejść tutaj? Kilka , kilkanaście tysięcy abonentów, którzy naprawdę mają powody. Trzeba pamiętać, że Era ma jednak mocną ofertę. Nie śledzę tego na bieżąco, ale jak wybierałem telefon pól roku temu to praktycznie skasowała konkurencje. Jeśli jednak pójdzie na wojnę z UKE, abonentami i mediami, to:
1.Więcej ludzi się o tym dowie- będzie więcej wypowiedzeń.
2.Ruszy anty-kampania w mediach.
3.Może dostać wysoką karę od UKE, tak jak TPSA.
4.Przegrane procesy, koszty spraw, honoraria prawników ..i pośmiewisko na całą Polskę.

Tak poza tym to Era już złamała zasady, bo pismo sprawia wrażenie ulotki reklamowej. Na pierwszej stronie mamy tylko informacje o usługach: "EraDomowa", "Bluconnect", "Oferta dla Stałych Abonentów" ,"Program Era Premia" itd. Więc celowo wprowadza w błąd swoich klientów. Operator nie poinformował też o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian, a taki ma obowiązek. Poza tym wysłane to było listem zwykłym (nie poleconym ), więc mogło w ogóle nie dotrzeć do abonenta. Jak widać Era już sobie nieźle "nagrabiła"Temat: Rezygnacje z Cyfry+
Historia pewnego abonenta z HAPPY ENDEM ......(ciąg dalszy opowieści ze strony nr 115)

Osobom, które były na tyle wytrwałe i dobrnęły do końca mojej opowiastki z poprzedniej strony, bardzo dziękuję. Dziękuję również Cyfrze+, która dzisiaj mnie
mile zaskoczyła oznajmiając, że od lipca 2009 r. nadal będę ich abonentem na dotychczasowych warunkach.

Ale po kolei. Po rozmowach telefonicznych przeprowadzonych w poniedziałek z konsultantami postanowiłem wczoraj napisać kolejne pismo do operatora (przesłałem je do Cyfry+ za pośrednictwem faxu), w którym zwraciłem się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na cofnięcie złożonego przeze mnie wypowiedzenia umowy o Abonament. Wspomniałem w tym piśmie o bardzo dobrej dotychczasowej współpracy, pełnym zadowoleniu z jakości świadczonych usług oraz wykazywaniu się dużym zrozumieniem i życzliwością przez pracowników Cyfry+, czego doświadczyłem w ostatnim czasie podczas rozmów telefonicznych i korespondencji e-mailowej (nie wiem jakie Wy macie doświadczenia z Cyfrą+, ale wypowiadanie się w superlatywach w kontekście moich doświadczeń wydaje się w pełni uzasadnione).

Dzisiaj zostałem poinformowany o tym, że złożone przeze mnie w maju wypowiedzenie zostało cofnięte (w przeciwieństwie do poniedziałku już nawet możiwe było dokonanie stosownej operacji w systemie informatycznym), a dodatkowo, że udostępniają mi na warunkach promocyjnych pakiet HBO na okres 4 miesięcy (50% zniżka Abonamentowej Opłaty Uzupełniającej za tę Opcję oraz 50% zniżka Raty Miesięcznej) co nastąpi w formie aneksu do dotychczas obowiązującej umowy.

Tak jak pisałem w moich poprzednich postach, wprawdzie w okresie wakacyjnym bardzo rzadko będę korzystał z dobrodziejstw telewizji, ale ten czas zapewne szybko zleci, a mi pozostanie bardzo dobra oferta programowa za relatywnie niewielkie pieniądze. W ślad za tym co bogdan425 napisał, zgadzam się w 100% z tym, że pośpiech jest złym doradcą. Jest to dla mnie nauczka na przyszłość, że pośpiesznie działania, bez dokładnego przeanalizowania wszystkich
aspektów zwykle przynoszą skutki odwrotne aniżeli zamierzone.

kończąc pozdrawiam i życzę Wam trafnych wyborów
marcin
Strona 1 z 3 • Znaleziono 116 rezultatów • 1, 2, 3

© 2009 - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates